x
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Okudum, kabul ediyorum.

Üretim

ATAER Enerji DGKÇ santrali iki adet GE LM6000 serisi gaz türbini ve bir adet SIEMENS buhar türbinine sahiptir. 49MW kurulu güce sahip iki adet gaz türbin jeneratörü, 27MW kurulu güce sahip buhar türbini jeneratörü ile santral kapasite olarak toplamda 125MW kurulu güce, 1.033.050.000 kWh yıllık üretim kapasitesine sahiptir. HRSG (Heat Recovery Steam Generator) ve OTSG (Once Through Steam Generator) kazanları gaz türbinlerinin çıkışında yer alarak buhar türbinine gerekli olan buharı sağlamaktadır. Bunların yanında hava soğutmalı kondenser, su soğutmalı kondenser, iki adet demineralize sistemi, 12 adet (chiller) ısı kontrol sistemi ve birçok yardımcı ekipmanlar bulunmaktadır.  154kV açık şalt tesisi ve 34,5kV kapalı şalt tesisi ile elektrik üretim ve dağıtım hatlarını bünyesinde barındırmaktadır.

Blackstart özelliği ile santral enterkonnekte elektrik sisteminde enerji olmaması durumunda dahi devreye girerek üretim yapabilmektedir.

Ada modu özelliği ile de santral enterkonnekte sistemden ayrı bağımsız olarak çalışabilme özelliğine sahiptir. İAOSB bünyesinde bulunan tüm tüketicilere kesintisiz enerji sağlama imkanı verilmektedir.

 

Bir sorunuz mu var?

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.